اصفهان میزبان نمایشگاه بین المللی مد و لباس می شود

اصفهان میزبان نمایشگاه بین المللی مد و لباس می شود

1397/10/23 975 0

اصفهان میزبان نمایشگاه بین المللی مد و لباس می شود

نخستین نمایشگاه بین المللی هنر ـ صنعت مد و لباس (مداکس) به میزبانی اصفهان و با حضور مدیران و فعالان صنعت پوشاک برگزار می شود.

به گزارش اداره رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، این نمایشگاه در حالی برگزار می شود که شهر اصفهان از دیرباز یکی از تاثیرگذارترین شهرهای کشور در زمینه صنایع تولیدی نساجی و پوشاک بوده و نقش بسزایی در تغییرات اقتصادی و اجتماعی کشور داشته است. بر این اساس، ستاد برگزاری نمایشگاه مداکس (هنر صنعت مد و لباس) با حمایت و هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتحادیه صنف پوشاک اصفهان، کارگروه ساماندهی مد و لباس و همچنین بنیاد ملی مد و لباس ایرانی اسلامی، با تشکیل تیم کارشناسی و بررسی دغدغه‌ها و معضلات موجود در صنعت مد و پوشاک کشور، اقدام به برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی هنر ـ صنعت مد و لباس ایران در روزهای 9 تا 11 اسفندماه 97 خواهد کرد.
بر این اساس و با توجه به لزوم هم‌افزایی پتانسیل‌ها نشست هم اندیشی در اتحادیه صنف پوشاک اصفهان برگزار شد. در این نشست که با حضور اعضای اتحادیه، فعالان این صنعت و همچنین مدیران ستاد برگزاری نمایشگاه مداکس تشکیل شد، دغدغه‌ها، معضلات و چشم‌انداز این صنعت در استان مطرح و نظرات کارشناسی و تخصصی پیرامون نقش نمایشگاه در پیشبرد اهداف این حوزه مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه مدیران ستاد برگزاری نمایشگاه مداکس به تبیین چشم‌انداز این نمایشگاه پرداخته و دغدغه‌های اتحادیه و فعالان این صنعت را دغدغه ستاد برگزاری دانسته و تاکید کردند متولی امر پوشاک در هر استان اتحادیه پوشاک آن استان است.
ابراهیم خطابخش، رئیس اتحادیه صنف پوشاک اصفهان نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه جامعه پوشاک و صنعت مد به برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در این حوزه نیاز جدی دارد، گفت: حضور در نمایشگاه مداکس فرصتی ارزشمند برای صاحبان صنعت مد و پوشاک به شمار می رود چرا که نمایشگاه، مهمترین و موثرترین ابزاری است که همه فعالان یک صنعت در فضای رقابت و تعامل کنار یکدیگر حضور یافته و در نهایت سبب پیشرفت یک صنعت شوند.
به گفته وی، عرضه محصولات، نوآوری‌ها و فناوری‌های روز در فضای نمایشگاه نگاه متفاوتی در روش‌های توسعه و رونق کسب‌وکار ایجاد می‌کند. خطابخش همچنین خواستار حمایت همه اعضا از نمایشگاه و همچنین حمایت دیگر اتحادیه‌های مرتبط با موضوع صنعت مد و پوشاک شد.
سید محمد کسایی، یکی از تولیدکنندگان معتبر صنعت پوشاک استان اصفهان نیز در این نشست، نمایشگاه را عرصه ای عنوان کرد که می تواند آینده شرکت‌ها و فعالان را در تمامی صنایع تضمین کند. به گفته وی، نمایشگاه می‌تواند حس رقابت در افراد را برانگیزد چرا که اگر رقابت نباشد، هرگز پیشرفتی حاصل نخواهد شد.
حسن مختاری، یکی دیگر از تولیدکنندگان معتبر و بزرگ پوشاک در استان اصفهان نیز در این جلسه گفت: هر نمایشگاه و رویداد دو بخش اصلی دارد؛ یکی ستاد برگزاری و دیگری مشارکت‌کنندگان در آن نمایشگاه و رویداد که البته با توجه به شناختی که از تیم برگزاری نمایشگاه دارم، بخش‌های مدیریتی، فنی و هماهنگی‌های لازم توسط ستاد برگزاری نمایشگاه به نحواحسن انجام خواهد شد. وی تاکید کرد: لازم است ما صاحبان صنایع مد و پوشاک نیز رسالت خود را در بخش مشارکت‌کنندگان با حضور قدرتمند در این فرصت طلایی به بهترین شکل انجام دهیم.
نخستین نمایشگاه بین المللی هنر ـ صنعت مد و لباس (مداکس) طی روزهای 9 تا 11 اسفندماه امسال و در محل برپایی نمایشگاه های بین المللی استان واقع در پل شهرستان برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر